Aktualitātes

37771

Klāt septembris - sākam LEL 17. sezonu!
02.09.2013


Cienījamie erudīti!
Aizejot vasaras brīvdienās, LEL valde vēlēja Jums gada karstākajā sezonā atpūsties un uzkrāt erudīciju. Cerams, ka Jūs esat sekojuši šim vēlējumam. Atpūtušās, svaigās galvas lieti noderēs kārtējā, 17. sezonā!

Pirmā nodarbība notiks 2013. gada 14. septembrī, Rīgas Tehniskās Universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē,  Rīgā, Meža ielā 1, 301. auditorijā. Sacensību sākums – plkst. 11.00.

Kas sagaidāms šajā sezonā? 
      Pirmkārt, dažāda veida uzdevumi un testi, kā arī, protams, krustvārdu mīklas.  Pie tam uzdevumu un testu būs skaitliski vairāk kā krustvārdu mīklu. Tā ir apzināta LEL galvenā tiesneša 17. sezonas politika. Ar krustvārdu mīklām jau tā esam pārsātināti: milzīgs daudzums preses un citu izdevumu ar saviem konkursiem, internets, krustvārdu mīklu čempionāts. Savukārt, labi testi vai uzdevumi ir retums. 
      Otrkārt, atklātais individuālais čempionāts, kas šosezon notiks tajos pašos decembra un janvāra mēnešos, bet mazliet savādāk formas ziņā. Kā? Dzīvosiet, redzēsiet!
      Treškārt, krustvārdu mīklu risināšanas čempionāts. Tas šogad būs jau sešpadsmitais (kāds solīds skaitlis!). LEL valde sliecas uz domām, ka krustvārdu čempionāts jārīko kā iepriekšējais: ar rezultātu paziņošanu vēlāk un apbalvošanu pēc mēneša. Cerams, ka pārāk lieli iebildumi tam nebūs. 
      Ceturtkārt, LEL komandu čempionāts maijā. Tas šoreiz būs kā ģenerālmēģinājums kādam citam pasākumam (skatīt „piektkārt”!). 
      Piektkārt, pilnīgi jauns pasākums: Baltijas komandu erudīcijas čempionāts, kas plānots 2014. gada maija beigās. Šajā jautājumā vēl ir daudz neskaidrību. Katrā ziņā LEL darba grupa  strādā minētajā jomā un jācer, ka čempionāts notiks, pie tam, Latvijas teritorijā!
      Sestkārt, dažādi „ārpusklases” pasākumi. Noteikti būs lekcijas par interesantām tēmām. Varētu (ja dalībnieki to gribēs) kādā nodarbībā sarīkot cīņas pie pusaizmirstās „karstās kartes”. Paredzētas arī komandu treniņsacensības, lai labāk sagatavotos iespējamajam Baltijas komandu čempionātam.
      Septītkārt, 17. sezona aizritēs ļoti iecienīta konditorejas izstrādājuma zīmē. Kāda izstrādājuma? To un daudz ko citu uzzināsiet, ja 14. septembrī pirms pulksten 1100 ieradīsieties Rīgā, Meža ielā 1! Līdzi jāņem zināšanas, zīmulis, dzēšgumija un kāds bišķītis naudiņas!

Uz tikšanos!
LEL valde
      Atpakaļ