slidjaunumi

110157

Erudīcijas čempionāts jauniešiem – jau trešo reizi Latvijā!
03.02.2020


2020. gada 22. februārī notiks Latvijas sektora sacensības jauniešiem no 19 līdz aptuveni 30 gadiem, precīzāk, tiem, kas dzimuši kas dzimuši 1988.gada 2.septembrī un vēlāk, un junioriem (no 14 līdz 18 gadiem), ko organizē organizē Latvijas erudītu līga un Rīgas Stradiņa universitāte.

Konkursa sākums pulksten 12.00. (paredzamais ilgums – 3 stundas).

Konkursa norises vieta:  Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a, konferenču zāle 1.stāvā.

Dalības maksa konkursā ir 5,00 eiro. Dalības maksa tiek nomaksāta konkursa norises dienā pirms sacensības.

Obligāta dalībnieku iepriekšēja pieteikšanās līdz 20.02.2020. pulksten 23.59, aizpildot pieteikumu https://forms.gle/3cK8RfvRUrskxETU6 vai rakstot e - pastā: latvijas.eruditi@inbox.lv norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, mēnesi, datumu un izglītības iestādi vai darba vietu. Konkursa norises telpā vietu skaits ir ierobežots, ja pieteikumu skaits sasniegs 100, pieteikšanās tiks pārtraukta ātrāk.

Konkursa dalībnieki saņems 120 jautājumus (bez atbilžu variantiem) latviešu valodā uz kuriem jāatbild rakstiski. Risināšanas laikā nav atļauta grāmatu, viedtelefonu u.c. informācijas palīglīdzekļu lietošana, kā arī sarunas ar citiem risinātājiem. Jautājumi sagrupēti 8 tēmās: dzīvesstils, izklaide, kultūra, mediji, ģeogrāfija, sports, vēsture, zinātnes. Konkurss noskaidros galvenokārt zinošākos faktu līmenī, bet arī radošas domāšanas spējas dos zināmas priekšrocības. Konkursa dalībnieka pamatrezultāts būs pareizo atbilžu skaits 7 tēmās, tātad viena vājāk atbildētā tēma būs tikai papildrādītājs. Risināšana būs sadalīta divos puslaikos, katrā no tiem 4 tēmas =60 jautājumi, laika limits 45 min. katram puslaikam. Jautājumi tiks izsūtīti visai pasaulei ar vienādu saturu, tātad Latvijas objekti un personas jautājumos būs maz vai var neparādīties vispār.

Abās vecuma grupās jautājumi ir vienādi, Latvijas sektora labākie risinātāji abās vecuma tiks apbalvoti.  Visu dalībnieku rezultāti tiks nosūtīti uz IQA centru un būs redzami vispasaules sarakstā.

Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.


LEL valde
      Atpakaļ