Reportāžas

LEL ATKLĀTĀ INDIVIDUĀLĀ ČEMPIONĀTA PIRMĀ KĀRTA – PRIEKŠSACĪKSTES 07.12.2013.
10.12.2013


Ņemot vērā to, ka šonedēļ paredzēta gara darba nedēļa, LEL decembra nodarbība notika nevis pirmajā, bet otrajā sestdienā. Sanākuši bijām salīdzinoši kuplā skaitā. Bija vairāki retāk nodarbībās redzēti erudīti, taču diemžēl nebija dažu spēcīgu, regulāru spēlētāju (abi Ati, Juris). Individuālā čempionāta pirmās kārtas nodarbībai tiesnesis Viktors Insbergs bija sarūpējis tikai vienu, toties garu - 70 komplicēti jautājumi, no kuriem uz 60 bija jārod atbildes un no 10 bija jāatsakās. Tam tika dots laiks mazliet vairāk nekā stunda, bet bez pārtraukuma. Tests bija komplicēts un, manuprāt, reti grūts. Es, piemēram, labprāt atteiktos atbildēt uz kādām desmit tēmām. Man nebija nekādas sajēgas par „Ezīti miglā”, pie kā viņš filmā devās, lai gan tiesnesis pamatoti norādīja, ka jau iepriekš zinot testa tēmu, par to varēja arī savlaicīgi painteresēties tīmeklī. Neapjēdzu, ka Hochzeit tulkojumā no vācu valodas ir kāzas, un, tātad, Hochzeitmarsch ir slavenais Mendelsona kāzu maršs, par ko mums iepriekšējā sezonā lekcijā par Mendelsonu izsmeļoši pastāstīja Atis Valters.

Pēc pārtraukuma Viktors pastāstīja par interesantākajiem jautājumiem un dalīja Prozit konfektes. Tad notika novembra veiksminieku apbalvošana. Uldis Apsalons par ASV testu, ar amerikāņu vēstniecības atbalstu bija sarūpējis simpātiskas un noderīgas balvas ar ASV simboliku, ar tām iepazīstoties izrādījās, ka tās  ražotas valstī, kas ir vēl apdzīvotāka par ASV. Tā gan ir realitāte ne tikai Savienotajās Valstīs.

Atceroties to, ka agrāk individuālā čempionāta otrajā kārtā ir bijuši nikni strīdi, ir bijušas arī citas domstarpības, tika pieņemts šķīrējtiesas nolikums un ievēlēti 5 šķīrējtiesas locekļi, kuri pēc tam no sava vidus par priekšsēdētāju ievēlēja Uldi Apsalonu. Tātad vismaz līdz šīs sezonas beigām ar pretenzijām pret tiesneša vai kāda spēlētāja rīcību jāvēršas pie Ulda vai cita šķīrējtiesas locekļa.

Šoreiz nodarbības beigās kā saldais ēdiens bija Ulda Apsalona ilustrēta lekcija par Eiropas erudīcijas čempionātu (European Quzzing Championship), kas šogad notika 1.-3.novembrī Liverpūlē. Tajā bija individuālās, komandu (4 cilv.) un pāru (2 cilv.) sacensības ar 100 jautājumiem astoņos posmos. Individuālajā čempionātā uzvarēja Beļģijas pārstāvis, igaunis Ove Pōders – 5.vietā. Komandu un pāru sacensībās uzvarēja angļi. Bija arī Cerību kauss ( laikam līdzīgs tam, ko pagājušajā sezonā izcīnīja Rīgas Dinamo), un individuālie dueļi, jeb meistarklase. Noslēguma nodarbība notika alus krogā. Uldis informēja, ka minimālā dalības maksa, bez viesnīcas un, neskaitot ceļa izdevumus, Liverpūlē bija ap 135  latiem. Uz nākošā  gada Eiropas čempionātu varēs pieteikties EQC Facebook mājas lapā no februāra līdz 17.oktobrim (lētāk līdz 1.jūlijam). Darba valoda tur ir angļu. Sīkāka informācija būšot janvāra beigās Internetā EQC.

Spriežot pēc aizvadītā čempionāta dinamikas, varam gaidīt informāciju par nākamo EQC janvāra beigās.

Ojārs
      Atpakaļ