Forums

Atpakaļ

Vērtējums ar punktu desmitdaļām15.septembra sacensības rezultātu sarakstā parādās moments, ka godalgoto 3.vietu no citādi godalgotas 4.vietas šķir nieka 0,2 punkti. Pie vienādas summas būtu jāsalīdzina noteikumos iestrādātie papildrādītāji, un vai arī šeit neliekas taisnīgi pieņemt, ka summas ir līdzīgas? Konkrētā gadījumā 3.v.ieguvējai arī pirmais papildrādītājs (punkti RTU mīklā) ir labāks, bet ja nu būtu otrādi? Punkta daļas uzrodas rezultātos visbiežāk divējādi: Daļēji pareizas atbildes uz t.s.atvērtajiem jautājumiem ; un pārāk plaša testa rezultātu reizināšana ar samazinošu koeficientu, šoreiz 0,7. Piedāvāju četrus modeļus, ko darīt ar desmitdaļām. Izvērtējiet. Bet ja jums nāk prātā piektais variants, apdomājiet un padalieties ar ideju- varbūt tas izrādīsies nevis kā piektais ritenis, bet kā naglai uz galvas!
(1) neko nemainīt. Lai ir punkta desmitdaļas, simtdaļas gan neaiztiksim. Pēc nerakstīta likuma, ja Tava summa kaut vai 0,1 punktu labāka nekā konkurentam, Tu esi sarakstā rindiņu augstāk. Papildrādītājus piemēro tikai tad, ja summas ir vienādas.
(2)censties vispār nepiemērot precīzākas gradācijas par puspunktu, tad problēma neradīsies. Man personīgi gan neliekas taisnīgi, ka krustmīklās garumzīme, kas pirms 20 gadiem bija, bet tagad atcelta, izrādās vesela punkta vērtībā.
(3)Ja diviem (vai vairāk) konkursantiem ir aptuveni līdzīga kopsumma, starpība 0,1-0,4 punkti, tad vietu noteikšanai piemēro reglamentā minētos papildrādītājus, sākot ar - kam labāks risinājums visaugstāk novērtētajā uzdevumā. Piemēram, ja trīs erudītu rezultāti ir 54,7 - 54,4 -54,0 punkti, un labākais papildparametrs ir trešajam sportistam, tad viņš nostājas augstāk par otro, bet ne pirmo, jo 3.-1. atstarpe jau >0,5 p.
(4)Šis variants nevis nolīdzina, bet faktiski palielina starpību starp sasniegumiem. Sezonas kopvērtējumam svarīgi tikai kārtā iegūtie punkti bet ne vieta, un tādi 0,2 punkti gan jau atbildīs tikai 0,3 procentpunktiem, kas konkursantiem ar augstu sacensību garu varbūt neliekas taisnīgi. Lai būtu ilgterrmina gandarījums par izcīnītām labām vietām, ir ierosinājums pirmajam sešniekam pieškirt prēmijas procentpunktus par vietām, piemēram, olimpiskos 7; 5; 4; 3; 2 ;1. Ja vairākumam patīk, vai varam ieviest šo jauninājumu, sākot ar oktobra rezultātiem?
Uldis Apsalons, LEL tiesnesis


Rakstu ievietoja: Anita
     Komentēt ->
Gints Rasa
Datums: 2012-09-22

Mans viedoklis ir, ka jāpaliek pie veseliem punktiem. Varbūt vēl būtu pielaujami puspunkti (bet tad skaidri definējot kādos apstākļos), bet visi pārējie daļskaitļi visu padara tikai vēl subjektīvāku un neskaidrāku.

Gints Rasa
Datums: 2012-09-22

Mans viedoklis ir, ka jāpaliek pie veseliem punktiem. Varbūt vēl būtu pielaujami puspunkti (bet tad skaidri definējot kādos apstākļos), bet visi pārējie daļskaitļi visu padara tikai vēl subjektīvāku un neskaidrāku.

Anita Zaļaiskalne
Datums: 2012-09-23


Paldies Gintam par viedokli, cerams, arī citi LEL biedri izteiks savas domas par šo jautājumu. Arī es ,personiski,uzskatu, ka vērtēšanas sistēmu ir iespējams sakārtot tā, lai būtu tikai veseli punkti. Tie jautājumi, kuros paredzētas "brīvās atbildes", var tikt vērtēti šādi: pilnīgi pareiza atbilde - 2 p., daļēji pareiza - 1 p., nepareiza - 0 p.

Viktors Insbergs
Datums: 2012-09-24

Manu viedokli par vērtēšanu ar daļskaitļiem varat izlasīt rakstā "Ivara Turovska piemiņas čempionāts bijušā tiesneša skatījumā", kas publicēts 30.01.2012. Nav vērts sarežģīt vienkāršas lietas!
ATTIECĪGS CITĀTS : Vienalga kādos punktos vai to daļās (daļskaitļos) tiek mērītas zināšanas parastajās nodarbībās, jo tam nav būtiskas nozīmes. Atklātajam čempionātam, tāpat kā komandu čempionātam, ir sava specifika. Šeit gandrīz pareizas, pārsvarā pareizas, puspareizas, pusnepareizas, gandrīz nepareizas utt. atbildes un līdz ar to 0.7, 0.5, 0.3, 0.005 vai sazin vēl kādi daļskaitļi rada pārpratumus un konfliktsituācijas, kā arī lieku darbu augstāk minētajam orgānam [šķīrējtiesai]. No tā turpmāk vajadzētu izvairīties un zināšanas vērtēt tikai ar veseliem skaitļiem.

Jānis Barons
Datums: 2012-10-02

Es balsoju par otro variantu - nedalīt sīkāk par puspunktu. Un puspunkti varētu parādīties tikai brīvajos jautājumos, tātad krustvārdu mīklās un jautājumos ar atbilžu variantiem - tikai veseli punkti.
Savukārt 4. piedāvājums ir kas pilnīgi cits, par to vajadzētu diskutēt atsevišķi. Ideja interesanta.Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA