Forums

Atpakaļ

Priekšsacīkstes un finālsVispirms paldies Viktoram par saturīgo spēli un interesantajiem uzdevumiem gan priekšsacīkstēs, gan finālā, arī par iespēju skatītājiem piedalīties spēlē. Lielākais trūkums - neracionāla laika izmantošana. Ja nerēķinātu rezultātus kārtas vidū (vai arī to darītu atsevišķs tiesnesis otras puses laikā), atbildes būtu sagatavotas uz vienas lapas un parādītas jau rezultātu rēķināšanas laikā un netiktu veiktas pārrunas par to vai citu jautājumu cīņas gaitā, vismaz stundu laika varētu ietaupīt un nebūtu jāklausās durvju sardzes pārmetumi. Uzdevumus kartē varbūt arī varēja sagatavot uz lapas kontūrkartes veidā, jo pastaigas cauri visai zālei arī paņēma daudz laika.
Tagad par uzdevumiem - jau iepriekš brīdinu, ka "skaldīšu matus".
Priekšsacīkstes - "Pasaule attēlos". 12.jautājumā attēlā redzamais aparāts pēc savas būtības ir densimetrs - aparāts šķidrumu blīvuma mērīšanai. Visiem paveidiem uzbūve ir identiska, atšķiras tikai skala, kuru nomainot, var mērīt arī citus parametrus. Laktometrs ir pārāk specifiska lieta, lai 30 sekunžu laikā paspētu ieraudzīt kaut ko, kas norāda šī densimetra specializāciju, it īpaši, ja nekad nav redzēts dabā (pats 4 gadus nodevu pienotavai pienu, bet laktometru tā arī ne reizes neredzēju).
"Zvaigžņu putekļos" 4.tēma. Jau uzdevuma teksts vien jau parāda, ka iespējamas vairākas pareizas atbildes: "viena no populārākajām kāda reģionāla "tautas dzēriena" receptēm". Ja jau recepšu daudz, tad arī nosaukumiem jābūt daudziem, te neminēšu, varat paši paskatīties sinonīmu vārdnīcā. Sāku skatīt vārdnīcas, atrodu šmakovku (Latviešu valodas virtuves vārdene): "kandža, paštecinātais, kura pamatā ir maizes garozas un sarkanās bietes" - recepte neatbilst; Latvijas Konversācijas vārdnīcā ir šmakolka, alkoholisks dzēriens Latgalē no miežiem ar spirta un garšvielu piedevām - jau tuvāk, beidzot GOOGL-ē atrodu arī uzdevumā minēto recepti, bet te pārsteigums: autors raksta "kandža jeb šmakovka", un tas nozīmē, ka atbildē derētu abi vārdi (uz to norāda saiklis "jeb"). Pietiktu pateikt, ka šim dzērienam ir veltīts muzejs, un uzdevums būtu viennozīmīgs.
21.tēma (arī čempionāta finālā). Manuprāt, nebija korekti uzdot jautājumus par LEL vēsturi, ja pat tās mājas lapā nodaļa par vēsturi vēl joprojām tikai top... Tagad šie jautājumi padarīja cīņu nevienlīdzīgu, nostādot labākā stāvoklī LEL vecbiedrus pret tiem, kuri pievienojušies līgai vēlāk (kā es) vai arī vispār nav bijuši LEL biedri. Šie jautājumi vairāk piedienētu LEL gada noslēguma spēlei.
Par skatītāju dalību spēlē: ierosinot izdalīt arī skatītājiem (kuri vairumā ir LEL biedri) anketas, es biju domājis, ka tās aizpilda anonīmi un beigās nodod tiesnesim, lai labāk varētu izvērtēt jautājumu sarežģītību (spēles dalībnieki tomēr ir tikai daļa no mums visiem), tomēr arī tagad bija daudz ērtāk sekot savām zināšanām un izdarīt secinājumus. Pirmā kārta man bija brīva, taču tik un tā būtu ticis tālāk: 1.-8. - 3 punkti; 9.-16. - 6; papildjautājumos 2 pareizas atbildes. Iegāza Viktora piebilde otrās spēles 7.jautājumā - jau sāku rakstīt "vizbulīte" taču komentārs par instrumentiem noņēma punktu, rezultātā 5 vietā tikai 4, papildspēlē nepazīstama tēma un viss beidzies...
Trešā spēle: 4+5 punkti, arī papildjautājumā pareiza atbilde, bet nu jau par vēlu. Vispār mani nedaudz ieinteresēja diskusija par malārijas odu, tur notika strīds par atbildes pareizību, bet mājās konstatēju, ka iespējami varianti, jo lieto terminus "anofeless" - malārijas odu ģints, un "anofelis" - odi, kas izplata malāriju, un jautājuma formulējums pieļāva abu atbilžu pareizību.
Pusfināls: 9 pareizas atbildes neļautu startēt finālā. Te bija reize, kad vajadzēja papildlaiku: lai uzrakstītu atbildi par trikotāžas kombinātu un uzskaitītu visus renes sporta veidus ar disciplīnām, 30 sekunžu par maz.
Finālspēle: tāpat 9 pareizas atbildes, nepatīkamākā kļūda - Akropoles vietā ierakstīju Olimpu, bija doma arī par Parnasu, bet vajadzīgais bija izskrējis no atmiņas.
Gala secinājumi: lielā mērā laimes spēle, kas tomēr līdz finālam izvirzīja tā cienīgus pretiniekus.


Rakstu ievietoja: Atis Rukšāns
     Komentēt ->

Nav neviena komentāra


Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA