Aktualitātes

85957

SEZONAS FINIŠS
14.05.2018


„Vasara klāt!”- tā jutāmies, sanākot uz LEL 21.sezonas noslēguma nodarbību viesmīlīgā RTU DITF telpā 12.maijā. LEL galvenais tiesnesis Viktors Insbergs paziņoja aprīļa sacensības un sezonas kopvērtējuma rezultātus, un kopā ar LEL prezidenti Anitu Zaļaiskalni apbalvoja labākos risinātājus. Bez pārsteigumiem, jo rezultāti bija publicēti aprīļa beigās. Pie tam jau pirms aprīļa nodarbības Jānis Barons bija jau konkurentiem neaizsniedzams, un gandrīz droši zināmi abi laureāti Rudolfs Benze un Anita Zaļaiskalne. Četru cilvēku konkurence bija izveidojusies par 4.vietu, un, uzvarot aprīļa sacensībā, godpilno 4.vietu kopvērtējumā izcīnīja Ojārs Kaņepājs.

Protams, neiztikām bez erudīcijas konkursiem arī noslēguma nodarbībā. Viktors novadīja konkursu „Sezonas atskaņas” ar izstāšanos, līdzīgu kā velotrekā. Pēc katra 5-jautājumu raunda trīs mazāk veiksmīgie risinātāji izstājās, dažreiz šīs trijotnes noteikšanai vajadzēja skaitliski vērtējamu papild-jautājumu. Pēdējā raundā atbildētāji palika tikai trīs. Fortūnai labpatikās, ka visi trīs sniedza pa divām pareizām atbildēm. Galvenās balvas īpašnieku noteica ar papildjautājumu, uz kuru gaidīta skaitliska atbilde, šoreiz – kāda ir spēcīgākās transportlidmašīnas AN-225 Mrija tonnāža? Vistuvāk patiesībai te izrādījās A. Rukšāns, atstājot laureātos V.Bērziņu un O.Kaņepāju. Pēc konkursa visi draudzīgi nobaudījām līdzatnesto groziņu saturu, taupoties vēl vienai sacensībai. Anita novadīja klasisko komandu sacensību, kur pēc 10 jautājumu nolasīšanas paliek kaut nedaudz laiks kopīgai apspriedei (Citās reizēs konkurss Kahoot vidē noris citā ātrumā). 50 jautājumi likās aptveroši pietiekami dažādas nozares, tomēr no piecām komandām,kā gandrīz vienmēr, labākās izrādījās „Relako” un „Sfinksa” (līderi R.Benze un S.Vīnzarāja). Finālraundā abas komandas parādīja labas zināšanas, tomēr „Relako” labākas, uzvarot šo raundu ar 9:7. Sezonas noslēguma pasākums turpinājās ar līdzatnesto gardumu notiesāšanu.

LEL sezona noslēgusies, bet prāta spēļu sezona vēl nebeidzas. Daži mūsu pārstāvji dosies uz Ziemeļvalstu erudīcijas čempionātu Tallinā. Visi erudīti tiek aicināti (lūdzam konkrēti pietiekties) uz ikgadējo rakstisko pasaules čempionātu 240 jautājumu apjomā (latviešu valodā), kas šogad iekrīt 2.jūnijā. Vairāk vai mazāk centīgi un veiksmīgi piedalāmies sešgalvu komandu prāta spēlēs, kas drīzumā noslēgs savu sezonu ar pusfināliem un fināliem. Simtgades kausa konkursi turpināsies arī visu vasaru dažādās Latvijas pilsētās – pacentieties savākt komandu no dzimtās provinces gaišām galvām un piedalīties!

Uldis Apsalons 
      Atpakaļ