Aktualitātes

104797

Puteņu mēneša rezultāti
13.02.2019


22. sezonas 4. nodarbība, kas tika reklamēta kā “puteņu mēneša” nodarbība, tāda nebija, t.i., putenis šoreiz Rīgai un pārējai Latvijai gāja secen. Diemžēl, pat labvēlīgie laika apstākļi neveicināja nodarbības kuplu apmeklējumu. Lai nu kā, tomēr 20 drosmīgie 9. februārī ierastajā 301. auditorijā Meža ielā 1 centās “pieveikt” 2 konkursus un 3 krustvārdu mīklas. Kā viņiem veicās?

Audiovizuālajā konkursā “Melomāniem” diezgan negaidīti labāko rezultātu uzrādīja Vilnis Bērziņš (21 p. no 30 iespējamiem). Kas sagādāja lielākās grūtības? Kā jau to varēja paredzēt, neviens neatšifrēja persiešu valodu, kurā tika izpildīta it kā R. Paula “Miljons rožu” alias “Dāvāja Māriņa”. Negaidīti lielas grūtības konkursantiem sagādāja jautājums par lielāko burtu skaitu Latvijas himnā. To, ka tas ir burts t, zināja tikai 3. Miniaptaujā par izcilāko muzikālo darbu pasaules mūzikas vēsturē pa 3 balsīm ieguva Bēthovena 9. simfonija un negaidīti Bizē Karmena,  pa 2 balsīm – Bēthovena Oda priekam un “Bītlu” Let it be. Loģiski un sagaidāmi par Latvijas mūzikas vēsturē izcilāko darbu ar 9 balsīm LEL ietvaros tika pasludināts E. Dārziņa Melanholiskais valsis; 3 balsis tika atdotas par M. Brauna Saule, Pērkons, Daugava. Par citiem muzikālajiem darbiem gan pasaulē, gan Latvijā tika atdota ne vairāk kā viena balss. Paldies Sanitai par ieguldīto darbu un laiku šī konkursa radīšanā!

Konkursā “Pa vienam burtam” grūtākais bija vārds ar sākumburtu o – oksimorons. To zināja tikai Jānis Barons, kurš arī ieguva visvairāk punktu šajā konkursā (23 no 33 iespējamiem). Diemžēl, daudzi dalībnieki vai nu nesaprata konkursa nosacījumus vai arī vienkārši nezina latviešu alfabētu. Kā lai citādi izskaidro diezgan zemos rezultātus?! Atbildes vārda pirmais burts taču bija zināms!

Kā jau vienmēr februāra nodarbībās krustvārdu čempionāta priekšvakarā pastiprināta vērība tika krustvārdu mīklām. Čempionāta ģenerālmēģinājumā, kas sastāvēja no 3 Daiņa Sūnas sagādātajām mīklām, sekmīgākais bija Juris Zellis, kurš ieguva 59 punktus no 62 krustvārdu mīklās iespējamiem. Kopvērtējumā sekmīgākais izrādījās Pēteris Veidemanis ar 99.5 punktiem no 125 iespējamiem. 2. vietā Jānis Barons - 98 p., 3. vietā Rudolfs Benze – 90 p. Pilni nodarbības rezultāti LEL lapā feisbukā un eruditi.lv 

Pēc nodarbības LEL 7 cilvēku delegācija kuratora Jura Krustiņa vadībā apmeklēja interesantu izstādi muzejā “Rīgas birža”. Atsauksmes labas.

Tagad tiekamies 9. martā kārtējā Krustvārdu mīklu čempionātā!

Viktors Insbergs 
      Atpakaļ