Aktualitātes

PASAULES ČEMPIONĀTS ERUDĪCIJĀ (WQC) – NOTEIKUMI ĪPAŠI 2020.GADAM
30.11.2020


Šogad čempionāts ieplānots 2020.gada 5.decembrī. Latvijas sektora sacensības sākums 12.00 pēc Latvijas laika. Dalībvalstu pārstāvji organizē pasākumu savā teritorijā, tad rezultātus apvieno.

Vīrusa izplatības ierobežošanas apstākļos daudzi WQC laukumi atrodas virtuālā vidē. Arī Latvijas sektora sacensība notiks Zoom platformā. Lai piedalītos, dalībniekam nepieciešams dators ar internetu, un lai risināšanas laikā netraucē apkārtēji trokšņi.


  Pieteikšanās

 Dalībnieki piesakās konkursam elektroniski, uz latvijas.eruditi@inbox.lv vai uldis.ap@gmail.com ,paziņojot vārdu uzvārdu, e-adresi un dzimšanas gadu, mēnesi, datumu, līdz š.g. 2.decembra 23:59.

Šoreiz Latvijas sektora dalībnieku skaits ierobežots ar 15 dalībniekiem. Ja pieteiksies nedaudz vairāk, atlase notiks pēc iepriekšējo gadu labākajiem rezultātiem WQC. Dalības maksa 5 eur no personas paredzēta pilnībā pārskaitīt WQC rīkotājiem IQA, par to vienošanās notiks pēc reāli notikuša konkursa.    


 Čempionāta dalībniekiem tiek piedāvāti 240 jautājumi, kas sadalīti 2 paketēs. Pakete satur 120 jautājumus, kas sadalīti 4 tēmās. Dalībnieki risina vienu paketi, tad pēc starpbrīža otru. Pēc atbilžu novērtēšanas, apvienojot abas paketes, septiņas Jūsu labāk atbildētās tēmas veidos pareizo atbilžu kopskaitu jeb dalībnieka rezultātu punktos, kas arī nosaka ieņemto vietu sacensībās. Vienu visvājāk atbildēto tēmu ņems vērā tikai tad, ja jāizvieto dalībnieki ar vienādu pamatrezultātu. Jautājumu paketes (120 jautājumi) risināšanai tiek dots laiks 60 minūtes, kurās jācenšas pareizi atbildēt pēc iespējas vairāk jautājumu


Noteikumi

Lai varētu kontrolēt spēlētāju godīgumu, datoram jābūt aprīkotam ar vebkameru un mikrofonu, un  risināšanas laikā tiem jābūt ieslēgtiem, spēlētājam jābūt redzamam Zoom platformā.

Pirms risināšanas jāparāda telpa vebkamerā, lai pārliecinātos, ka telpā nav otrs dators. Viedtelefonam jābūt izslēgtam. Risināšanas gaitā skatīšanos būtiski garām ekrānam (vai zem) tiesnesis atzīmēs ar karodziņu, par trim tādām darbībām, kas izskatās kā informācijas nolasīšana no malas, tiesīgs izslēgt spēlētāju no konkursa.

Pie tam, risināšanas laikā ar vadītāja starpniecību jāpieslēdzas pie aplikācijas Test Portal (nav nepieciešams to instalēt uz spēlētāja ierīces), kura fiksēs pārslēgšanos uz citiem logiem, ja tāda būtu, ar iespēju atslēgt spēlētāju no konkursa.


Kā notiks spēle:

Spēles sākumā spēlētājs saņem individuālu kodu “Access code”, un tiek aicināts to ievadīt spēles wlapā: Enter your access code on the following webpage to start the test.

Parādās nosacīti 1.tēmas 1.jautājums. Aiz vārda Answer  jāieraksta atbilde. Vienā jautājumā var būt apvienoti līdz trīs jautājumi no vienas tēmas, tad ieteicams atbildes atdalīt, piemēram ar #. Dažiem jautājumiem pievienoti attēli, tiem var regulēt izmēru ar Zoom. Pāriet uz nākošo jautājumu var nospiežot Next (Nākošais), vai uz citiem Previous (Iepriekšējais) vai  Go to question (izvēlies Nr.). Atļauts atgriezties vēlreiz pie atbildētiem jautājumiem (vienīgi tas diez vai racionāli pie WQC tempa). Tēma (no8) parādās kā burts pirms jautājuma numura.

Stundas beigās tests jāiesniedz, pēdējā lapā jānospiež poga “End the Test”.

Kā parasti WQC, atbildēs tiek piedotas sīkas kļūdas pareizrakstībā.  Ja atbildei jānosauc persona, uzvārds ir pietiekams, lai ieskaitītu pareizu atbildi – izņemot gadījumu, ja jautājumā ir īpašs norādījums. Bet ja pareizam uzvārdam pierakstāt nepareizu personas pirmo vārdu, atbilde skaitīsies nepareiza. Atbildi par dziesmu, filmu vai tml., ja tā mūsu infotelpā cirkulē ar anglisku nosaukumu, varat iesniegt angļu valodā. WQC puspunktus nepiešķir, daļēji pareiza atbilde tiks novērtēta ar 0 vai 1, atkarībā no niansēm vai autora norādēm.  

Papildinformācija pasaules čempionāta mājas lapā  www.worldquizzing.com , tur pēc konkursa arī būs rezultāti. Latvijas sektora rezultāti būs redzami arī LEL mājas lapā un Facebook lapā..

WQC Latvijas sektora tiesnesis                                                                      Uldis Apsalons


      Atpakaļ