Aktualitātes

58819

Maijs un jūnijs: rezultāti dažādos līmeņos
08.06.2015


Cien. erudīti!

Gandrīz mēnesi ilgais laika posms no 9. maija līdz 6. jūnijam Latvijas erudītu līgā ir aizvadīts tikpat darbīgi kā studentu vai skolēnu saimei. Sezonas kopvērtējums, komandu sacensības tepat Latvijā un Baltijas komandu čempionāts, noslēgumā pasaules čempionāts erudīcijā. Pasākumu daudzveidība dažādām gaumēm un vēlmēm. Piedāvāju nelielu ieskatu minētajos pasākumos, cerībā, ka galvenais tiesnesis un pasākumu tiešie dalībnieki savas pārdomas un iespaidus izteiks ar datora klaviatūras starpniecību un iesūtīs ievietošanai mājas lapā.

Vispirms par sezonas noslēgumu. Pirms aprīļa nodarbības potenciālie uzvarētāji un līderu desmitnieks jau bija gana stabils, tā ka kopsavilkuma rezultāti pēc piecu uzdevumu pievārēšanas aprīlī būtiski nemainījās. Sezonas uzvarētājs kopvērtējumā – Viktors Insbergs, otrajā vietā Ojārs Kaņepājs, trešajā – Jānis Barons. Visu dalībnieku rezultāti redzami sadaļā „LEL nodarbības/rezultāti”. Pēc uzvarētāju sumināšanas pirmo reizi LEL nodarbībās tika izmēģināta ātrspēle, jeb „Latviešu Gepards”. Liels paldies par šo iespēju „Znatoku” klubam, kuri izlīdzēja ar nepieciešamo aprīkojumu un padomu! Šis eksperiments izpelnījās atzinību un, cerams, ka nākamajā sezonā šīs sacensības dažādos LEL nodarbību saturu. Pēc geparda sprinta sekoja komandu sacensības, kuras laika un nosaukuma analoģijas varētu dēvēt par „Vilki dodas medībās”. !!! Te nav jāsaprot nekas agresīvs vai ļauns, kā savulaik mācīts dabas zinību stundās, vilki ir sabiedriski dzīvnieki un pie sev vēlamā rezultāta, proti, medījuma, nonāk ar kopīgām pūlēm. Tā nu arī dalībnieki apvienojās sešās komandās, kuras demonstrēja gan individuālas zināšanas, gan komandas darba prasmes. Komandu konkurencē uzvaru svinēja Rudolfa Benzes komanda „Relako” . Foto no 2015. gada 9. maija noslēguma nodarbības skatīt šeit.

Nākamais pasākums erudīcijas pārbaudē sekoja pēc nedēļas, 16. maijā. Divas LEL komandas 8 cilvēku sastāvā (V. Insbergs, R. Benze, O. Kaņepājs, A. Zaļaiskalne, A. Kursiša, B. Līviņa, S. Barščevska, G. Ābele) devās uz Igaunijas vasaras galvaspilsētu Pērnavu, lai piedalītos Baltijas komandu erudīcijas sacensībās. No Latvijas puses piedalījās arīdzan divas komandas no „Znatokiem”. Pasākums bija gana interesants, lai gan rezultātā komanda „Relako” – V. Insbergs, R. Benze, O. Kaņepājs, A. Zaļaiskalne sīvā cīņā piekāpās mājinieku komandai „50+” un rezultātā palika ceturtie. Par Baltijas čempioniem jau trešo gadu pēc kārtas kļuva Igaunijas komanda ar kapteini Indreku Sali. Jāpiezīmē, ka Baltijas čempionāta jautājumu klāsts un tematika zināmā mērā sasaucās ar Pasaules erudīcijas čempionāta stilu. Te nu ir viela pārdomām: vai LEL savās nodarbībās turpmāk palielinās šāda tipa jautājumu un uzdevumu īpatsvaru, tā trenējoties Baltijai un pasaulei, vai arī turēsimies pie klasisku un vairāk uz lokāliem notikumiem vērstu uzdevumu risināšanas? Foto mirkļus no Baltijas erudīcijas čempionāta skatīt šeit.

Un beidzot, jūnijs un WQC jeb pasaules čempionāts erudīcijā. Jau pēc ierastas tradīcijas, sacensības tika organizētas kopā ar „Znatoku klubu”, paldies M. Jermakai! Šogad no Latvijas tajā piedalījās 27 dalībnieki, LEL pārstāvēja 9 (atkal pārdomas par dalībnieku atsaucību...). Visu dalībnieku rezultātus var redzēt sadaļā „LEL nodarbības/rezultāti”. No LEL dalībniekiem labākais ar 72 punktiem bija Viktors Insbergs, kurš ierindojās augstajā 5. vietā. Kopsavilkuma tabulā skaidri iezīmējas „vājā” vieta – zināšanas par popmūziku, kino industriju – tēmas „Mediji” un „Izkaide”. Latvijas pārstāvju rezultāti uz pasaules fona ir atrodami   
http://www.worldquizzingchampionships.com/results/ .

Lai nu kā, bet 18. LEL sezona veiksmīgi finišējusi, varam krāt spēkus septembrim, kad kā zināmajā dziesmā „...sākas viss no gala”.

LEL prezidente Anita Zaļaiskalne
      Atpakaļ