Aktualitātes

42088

Lielie manevri Meža ielā
03.02.2014


Manevri (fr.manoevres) – mil. kaujas mācības, kurās bruņoto spēku vienības darbojas karadarbībai tuvinātos apstākļos.
(„Ilustrētā svešvārdu vārdnīca”, Rīga, „Avots”, 2005.g., 447. lpp.)

„Lielie manevri” ir 1955. gadā uzņemta franču mākslas filma ar leģendārajiem Žerāru Filipu un Mišeli Morgānu galvenajās lomās. Monsieur Filips mūs pametis jau pirms 55 gadiem, toties mūžam jaunā madame Morgāna pēc 2 gadiem atzīmēs savu 24.(!) dzimšanas dienu. Jūs domājat, tā ir „drukas” kļūda vai arī šo rindu autoram ir ļoti vājas zināšanas aritmētikā? Nekā tamlīdzīga! Fakti ir nepielūdzami: Mišela Morgāna dzimusi 1920. gada 29. februārī, tātad, tuvākajā dzimšanas dienā 2016. gada 29. februārī viņai apritēs nieka 24 gadi! Jā, laimīgi ir tie cilvēki (sevišķi sievietes), kuri dzimuši 29. februārī!

Liksim mierā franču kino leģendas un pievērsīsimies mūsu iekšējām lietām. 8. februāra nodarbība pārsvarā paredzēta mūsu līgas kaujas mācībām jeb, franciski runājot, manevriem.

Pirmā „kauja”, kurai gatavosimies 8. februārī, ir tieši pēc mēneša, 8. martā, paredzētais 16. Krustvārdu mīklu risināšanas čempionāts. Februāra nodarbība būs vienīgā „parastā” nodarbība sezonā, kurā dominēs krustvārdu mīklas. Dainis Sūna sola sagādāt trīs mīklas: klasisko, bilžu un zviedru.

Līdz otrajai „kaujai” vēl vairāk kā trīs mēneši. Tas ir maija otrajā pusē paredzētais pirmais oficiālais Baltijas komandu erudīcijas čempionāts. Par to vēl daudz neskaidrību, taču tas mūs netraucēs jau februārī sākt gatavoties eventuālajam čempionātam un sarīkot komandu treniņcīņu.

Ideja ir šāda: Latvijas izlase, kas sastādīta no LEL šīs sezonas četru ieskaites nodarbību izcilniekiem četru cilvēku sastāvā, sacenšas ar 3 (varianti – 2, 4, 5, atkarībā no dalībnieku skaita) komandām, kas sastādītas no pārējiem dalībniekiem. Pārējās trīs komandas, kā jau kārtīgos manevros pieņemts, it kā pārstāvēs iespējamos mūsu komandas pretiniekus Baltijas čempionātā. Šo komandu kapteiņi būs tie LEL biedri, kuri guvuši labākos panākumus četrās ieskaites nodarbībās pēc pirmā četrinieka. Kapteiņi sastādīs savas komandas pēc pazīstamā un pārbaudītā drafta principa. Esmu sastādījis līdzšinējās sezonas sekmīgāko dalībnieku eksperimentālo reitingu. Reitings veidots šādi: dalībniekiem, kuri piedalījušies visās četrās ieskaites kārtās, tika atmesta sliktākā kārta un trīs labāko kārtu summa tika dalīta ar 3; dalībniekiem, kuri piedalījušies trīs ieskaites kārtās, tika atmesta sliktākā kārta un divu labāko kārtu summa tika dalīta ar 2. Dalībnieki, kuri piedalījušies tikai vienā vai divās ieskaites kārtās, netika iekļauti reitingā. Protams, var atrast trūkumus šī reitinga sastādīšanas principos, taču pārāk nekritizējiet mani, jo reitings ir eksperimentāls un domāts tikai konkrētai treniņnodarbībai.

Pirmais divpadsmitnieks ir šāds: 1.vietā R. Benze – 100 punktu, 2. J. Barons – 92.6, 3. A. Valters – 91, 4. A. Rukšāns – 89.7, 5. O. Kaņepājs – 87.4, 6. J. Krustiņš – 85.3, 7. K. Skrastiņš – 85.2, 8. U. Apsalons – 84.6, 9. M. Ļaksa – 81.4, 10. A. Kursiša – 81, 11. A. Zaļaiskalne – 80.7, 12. L. Kriķīte – 78.8. Pārējo dalībnieku rezultāti ir sākot ar 75.4 punktiem un mazāk. Sezonas kopvērtējuma tabulu pēc 4 ieskaites nodarbībām varat redzēt mūsu interneta mājaslapas sadaļā LEL nodarbības: Rezultāti.

Bez iepriekš minētā kaut kur pa starpu būs arī viens tests no pazīstama „seriāla” un varbūt vēl šis tas.

Uz tikšanos 8. februārī pulksten 11, Rīgā, Meža ielā 1, 301. auditorijā. Kā vienmēr, būs interesanti!

LEL galvenais tiesnesis Viktors Insbergs
      Atpakaļ