Aktualitātes

77783

Lieldienu mēneša raibumi
12.04.2017


No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm,
No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs,
Ko Lieldienas ir atnesušas plaukstās...

Cien. erudīti!
2017. gada aprīļa otrās sestdienas Latvijas Erudītu līgas 20. sezonas priekšpēdējo nodarbību var salīdzināt ar Lieldienu olu – tikpat raiba un dažādiem pasākumiem bagāta. Vispirms, atceroties, ka aprīlis ir joku mēnesis, galvenais tiesnesis piedāvāja testa formā pārbaudīt, vai un kādā mērā erudīcijas uzdevumu cienītāji ir apveltīti ar humora izjūtu. Tad sekoja atskats uz 20. Latvijas krustvārdu mīklu risināšanas čempionāta norisi un uzvarētāju apbalvošana. Ar Daiņa Sūnas sagatavoto pārskatu par visu čempionātu rezultātiem un izveidoto dalībnieku reitingu visi interesenti var iepazīties sadaļā “LEL nodarbības/reportāžas”.

Šīs sezonas novitāte, komandu turnīrs, iegājis finiša taisnē. 8. aprīlī sešas komandas sacentās par uzvarētāja titulu ceturtajā spēlē. Sveicam komandu “RELAKO” ar dubultuzvaru (gan pirmajā kārtā, gan savstarpējā duelī ar “Tīnūžmuižu”. To ,kādi jautājumi sagaidīja komandu dalībniekus pirmajā kārtā, redzams sadaļā “LEL nodarbības/uzdevumi”.

Tālāk sekoja individuālās sacensības  divu testu un vienas krustvārdu mīklas formātā, uzdevumu saturs – nopietns un ne visai nopietns (skat. piemēru “LEL nodarbības/uzdevumi”). Kā dalībniekiem veicies šajā kārtā, redzams “LEL nodarbības/rezultāti”.

Reizi sezonā, parasti aprīļa mēnesī, notiek LEL biedru kopsapulce, tā neizpalika arī šoreiz. Rezultātā LEL valdes sastāvs tika nedaudz mainīts, bet galvenā tiesneša un prezidenta amata pienākumus 21. sezonā pildīs V. Insbergs un A. Zaļaiskalne.

Bet tas vēl nav viss! Juris Krustiņš LEL biedru grupai bija sarūpējis ekskluzīvu iespēju kolektīvai izstādes “Prado 12 raksturi” un citu mākslas muzeja “Rīgas Birža” ekspozīciju apmeklējumam. Paldies Jurim!

Pēc intensīva darba pienākas arī labi atpūsties. Visiem LEL biedriem vēlam Priecīgas Lieldienas, labi izšūpoties, tikt pie stiprākajām olām olu kaujās!

Tā kā 13. maijs ir darba diena, tad nākošo reizi tiekamies 20. maijā.

LEL valde.
      Atpakaļ