Aktualitātes

76357

Fizika un lirika februārī
14.02.2017


Februāra otrajā sestdienā Latvijas Erudītu līgas sestā nodarbība izvērtās gana daudzpusīga. Pirmkārt, Viktora jau iepriekš solītā fizikas un lirikas (jeb eksakto un humanitāro zināšanu) konfrontācija, otrkārt, Daiņa sarūpētās krustvārdu mīklas (iesildīšanās pirms LEL 20.(!) krustvārdu mīklu risināšanas čempionāta), treškārt, komandu turnīra trešā spēle ar šo rindu autores sastādītiem jautājumiem.

Komandu turnīrs, kā ierasts, notika sākumā. Šoreiz tajā piedalījās sešas komandas, starp līderiem “Relako” un “Sfinksu” izvērtās sīva spēkošanās, kas noslēdzās ar 26 :25 “Relako” labā (iztiekot bez papildjautājuma atbilžu izvērtēšanas). Abas minētās komandas arī spēkojās fināla duelī, kur situācija bija visai līdzīga – ar viena punkta pārsvaru uzvaru svinēja “Relako”. Ar komandu turnīra trešās spēles jautājumiem var iepazīties sadaļā “LEL nodarbības/uzdevumi”.

Pēc īsas pauzes sekoja divi testi: Viktora sastādītā “Latina” un Birutas “Eksaktā erudīcija” (pēdējais redzams sadaļā “LEL nodarbības/uzdevumi”). Rezultāti abos gana augsti, īpaši līderiem. Par sevi varu secināt, ka “liriskā daļa” ir pārsvarā. Arī krustvārdu mīklās rezultāti gan augsti, gan blīvi. Tas liecina par labu sagatavotību, tātad, krustvārdu mīklu čempionāts solās būt ražīgs. LEL sestās nodarbības kopvērtējumu, kā arī komandu turnīra rezultātus var aplūkot sadaļā “LEL nodarbības/rezultāti”.

Un nu, pie marta galvenā notikuma: 2017. gada 11. martā notiks LEL organizētais 20. krustvārdu mīklu risināšanas čempionāts. LEL valde aicina visus nebaidīties pārbaudīt savas zināšanas, bruņoties ar zīmuļiem, pildspalvām un citiem rakstāmrīkiem (atkarībā no optimistiska/pesimistiska skatpunkta ) un ierasties RTU telpās Rīgā, Meža ielā 1, čempionāta sākums: 11.00 (sīkāka informācija par čempionāta norisi sekos drīzumā)!

Uz tikšanos 11. martā!

LEL prezidente Anita Zaļaiskalne
      Atpakaļ