Aktualitātes

85638

Aprīļa kaislības
25.04.2018


Aprīļa otrās sestdienas nodarbībā tika apbalvoti krustvārdu mīklu čempionāta laureāti. Bez tam tika pielikts punkts LEL 21. sezonas oficiālajai daļai, atskaišu-pārvēlēšanu sapulcē pieņemti svarīgi lēmumi par organizācijas nākotni. Par visu pēc kārtas.

      Uz krustvārdu čempionāta apbalvošanu bija ieradušies seši no apbalvojamā desmitnieka, tai skaitā 1. un 3. vietu ieguvējas. Fotogrāfijas var aplūkot sadaļā “LEL nodarbības/reportāžas”. Vēlreiz apsveikumi čempionāta laureātiem, kā arī pārējiem dalībniekiem - visi, kuri piedalās tādā prestižā pasākumā, ir ieguvēji!

      Pēc šīs nodarbības rezultātiem tika noskaidrots galīgais vietu sadalījums sezonas kopvērtējumā. Jau pirms aprīļa nodarbības čempions, kā arī gandrīz droši 2. un 3. vietu ieguvēji bija zināmi. Sezonas noslēguma pirmais sešinieks ir šāds: 1.vietā Jānis Barons, 2. Rudolfs Benze, 3. Anita Zaļaiskalne, 4. Ojārs Kaņepājs, 5. Sibilla Vīnzarāja, 6. Kārlis Skrastiņš. Aprīļa nodarbības rezultāti un kopvērtējums redzami sadaļā “LEL nodarbības/rezultāti”.

      Aprīļa nodarbību noslēdza atskaišu-pārvēlēšanu sapulce, kuru, kā vienmēr, atraktīvi vadīja LEL Goda prezidents Dainis Sūna. Atskaitījās četri valdes locekļi (Anita Zaļaiskalne, Dainis Sūna, Viktors Insbergs, Uldis Apsalons; Agnese Kursiša nebija klāt). Pēc tam notika jaunās valdes vēlēšanas. Par LEL prezidenti kārtējo reizi vienbalsīgi ievēlēja Anitu Zaļaiskalni. Nezinu, vai apsveikt Anitu vai arī izteikt līdzjūtību – nākošā sezona solās būt grūta! Jaunajā valdē ir viena izmaiņa: Viktora Insberga vietā ievēlēja Vilni Bērziņu. LEL galvenais tiesnesis atkal būs Uldis Apsalons. Novēlu Uldim jaunajā sezonā izturību, jaunas idejas un vēl kaut ko, ko publiski novēlēju sapulcē, bet šeit neminēšu. Savējie zina un, cerams, sapratīs.. Pabeidzot 2 gadu posmu galvenā tiesneša lomā, gribu pateikt paldies tiem cilvēkiem, kas ar saviem mīklām, konkursiem, testiem, “karstajām kartēm” dažādoja nodarbības: Atim Rukšānam, Birutai Grunskai, Gintam Rasam, Sibillai Vīnzarājai, Jānim Baronam, Uldim Apsalonam, Anitai Zaļaiskalnei un, it sevisķi, Sanitai Punculei un Dainim Sūnam! 

      Pēc tam notika diskusijas par organizācijai būtiskiem jautājumiem; tika pieņemti svarīgi lēmumi. Tika nolemts:

      1)Nākošo sezonu sākt tikai oktobrī, izlaist janvāri, beigt sezonu aprīlī, tātad būs tikai 6 nodarbības. Galvenie pasākumi tiek saglabāti: krustvārdu čempionāts martā, individuālais čempionāts decembrī (vienā dienā); 

      2)Paaugstināt dalības maksu. No nākošas sezonas tā būs 5 eiro, pensionāriem – 3 eiro.

   

   Ar to LEL 21 sezona vēl nav galā. Noslēguma nodarbība paredzēta 12. maijā. Tad tiks apbalvoti sezonas laureāti, kā arī notiks vēl šis tas interesants. Bez tam maijā un jūnijā interesentiem ir iespēja startēt divos starptautiskos erudīcijas pasākumos Pirmais - Ziemeļvalstu erudīcijas čempionāts, kas notiks 19.un 20 maijā Tallinā. Informācija un pieteikšanās: https://fienta.com/nqc2018

Otrs - Pasaules erudīcijas čempionāts jūnijā (sīkāka informācija sekos).    

  

Viktors Insbergs. 
      Atpakaļ