Aktualitātes

104657

Aicinām piedalīties Pasaules čempionāta erudīcijā jauniešiem
06.02.2019


Starptautiskā erudīcijas asociācija IQA rīko pasaules čempionātu erudīcijā jauniešiem un Latvijas posma organizatori, Latvijas Erudīcijas Līga un SEB banka aicina konkursā piedalīties jaunieši un jaunietes, kas dzimuši 1995.gada 2. septembrī un vēlāk, tātad visvairāk gaidīti skolēni un studenti 14-22 gadu vecumā.

Ja esi zinošs vairākās jomās un labprāt nokļūtu pasaules čempionāta dalībnieku sarakstā – piesakies līdz 13. februāra vakaram mājaslapā: seb.lv/erudits .

Konkurss notiks sestdien š.g. 16.februārī aptuveni 20 valstīs paralēli visā pasaulē. Konkursa Latvijas sektors notiks Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16. Sākums plkst.13.00 un ilgs ap 3 stundām.  

Konkursa dalībnieki saņems 120 jautājumus (bez atbilžu variantiem) latviešu valodā, un centīsies rakstiski sniegt pareizas atbildes. Risināšanas laikā nav atļauta grāmatu, viedtelefonu u.c. informācijas palīglīdzekļu lietošana, kā arī sarunas ar citiem risinātājiem. Konkurss noskaidros galvenokārt zinošākos faktu līmenī, bet arī radošas domāšanas spējas dos zināmas priekšrocības. Jautājumi sagrupēti pa 8 tēmām. Risināšana būs sadalīta divos 45 minūšu puslaikos. Jautājumi būs latviešu valodā,  pie vajadzības palīdzēsim ar sarežģītāko terminu tulkojumu krievu valodā. Jautājumi tiks izsūtīti visai pasaulei ar vienādu saturu, tātad Latvijas objekti un personas jautājumos būs maz vai var neparādīties vispār. 

Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Latvijas sektora labākie risinātāji tiks apbalvoti.  Risinās tos pašus jautājumus, bet tiks atsevišķi vērtēti jaunieši, kas dzimuši 1999.gada 2.septembrī un vēlāk. Visu dalībnieku rezultāti tiks nosūtīti uz IQA centru un būs redzami vispasaules sarakstā. Dalības maksu čempionātā skolēniem sponsorē SEB banka un tā ir bez maksas, savukārt studentiem tā ir 5 eiro.

Aicinām dalībniekus pieteikties laicīgi, jo vietu skaits ierobežots un sasniedzot konkrētu skaitu reģistrācija tiks pārtraukta.

Katra pieteicēja zināšanu pašnovērtēšanai iesakām IQA jautājumu komplektu ar atbildēm, kas tiks publicēts www.eruditi.lv mājaslapā. Ja redzat sev vismaz 5 pareizas atbildes =25%, varbūt ir vērts pieteikties konkursam. Skolēniem pieteikšanās elektroniski obligāta mājaslapā: seb.lv/erudits līdz š.g. 13.februārim plkst. 23:59.

Plašāka informācija par čempionātu atrodama http://juniorworldquizzingchampionships.com/

Konkursa pilns nolikums tiks publicēts Latvijas Erudītu Līgas LEL) mājaslapā www.eruditi.lv . 

Vietēja rakstura neskaidrību gadījumos rakstīt  LEL pārstāvim, Latvijas sektora tiesnesim Uldim Apsalonam uldis.apsalons@rcmc.lv . 

Jauniešu erudīcijas pasaules čempionāta Latvijas sektora žūrija

! Lūdzam ņemt vērā, ka pasākuma laikā netiek nodrošināta ēdināšana un transports, kā arī pasākuma notiks pasākuma filmēšana un fotografēšana. SEB grupas uzņēmumi un pārējie pasākuma organizatori šo materiālu izmantos mārketinga nolūkos (piemēram, publicējot FB kontos, iekļaujot to tīmekļa vietnēs u.tml.). 
      Atpakaļ