Aktualitātes

72491

20. sezona mafijas varā
31.08.2016


Jā, jā. Jaunā Latvijas Erudītu līgas sezona, kas sāksies 10. septembrī, būs nekaitīgākās un pasaulē labākās – “Ģeogrāfu mafijas” – zīmē. Šo rindu autoram, minētās mafijas vecbiedram, palīdzēs mafijas locekle Sanita, kura sezonas starplaikā, kā jau to sievietes mēdz darīt, nomainījusi uzvārdu.

Kas Jūs, LEL biedri un iespējamie jaunpienācēji, gaida jaunajā sezonā? Tradicionālais repertuārs: individuālās nodarbības, individuālais čempionāts, krustvārdu čempionāts. Visas sezonas garumā individuālajās nodarbībās paredzēti Sanitas Puncules sagatavotie attēlu konkursi. Šo un citu konkursu tematika? Visplašākā, taču diezgan liels īpatsvars būs ar literatūru un valodniecību saistītiem konkursiem, Latviju visdažādākajos griezumos un, protams, ģeogrāfiju - kā nu bez tās!

Kādi jauninājumi paredzēti? Pirmkārt, katra konkursa grūtības pakāpe tiks novērtēta ar zvaigznītēm amplitūdā no vienas līdz piecām: viena zvaigznīte – visvieglākā grūtības pakāpe, piecas – visgrūtākā. Otrkārt, šādas tādas izmaiņas paredzētas individuālā čempionāta norisē. Treškārt, mūsu prezidente Anita uzņēmusies visas sezonas garumā rīkot komandu turnīru. Par to būs atsevišķa rakstīšana un runāšana.

Kas būs pirmajā nodarbībā? Protams, attēlu konkurss. Tā kā šis ir olimpiskais gads, tad būs konkurss par sporta tematiku (dāmas novaidējās!). Gints Rasa sagatavojis konkursu par tematiku, kādu Jūs no viņa nebūsiet gaidījuši. Droši vien Dainis, kā vienmēr, būs sagādājis kādu krustvārdu mīklu. Un visbeidzot, minētā komandu turnīra pirmā kārta.

Kas Jūs negaida jaunajā sezonā? Negaida vai gandrīz negaida tēmas un jautājumi, kādi pārsvarā pārstāvēti citu organizāciju rīkotajos konkursos:  supermodernā mūzika, Holivudas kinorūpnīcu plaša patēriņa produkcija, anglosakšu, krievu, turku un latīņamerikāņu seriāli, modernās tehnoloģijas datoru un sakaru jomā (datorspēles, īpodi u.c. trauki), augstākās un zemākās sabiedrības runas un klačas utt. utjp. Šo rindu autors ir par stingru pieturēšanos tradicionālām un laika pārbaudi izturējušām garīgām un materiālām civilizācijas vērtībām, tur ir mūsu organizācijas spēks un garants turpmākai pastāvēšanai! Un visbeidzot: Jūs negaida neinteresantas un garlaicīgas nodarbības.

Tātad, tiekamies 10. septembrī vecajā vietā un laikā: ...


LEL tiesnesis V.Insbergs
      Atpakaļ