ENG  LV 

 

66777

Atskats uz lapu mēneša prāta vingrinājumiem saviesīgā gaisotnē
01.06.2016


Vasarai nākot, dienas kļūst garākas, bet arī dažādu darbu un aktivitāšu  - vairāk. Tas attiecināms arī uz Latvijas Erudītu līgas sezonas noslēguma mēnesi (dažādi notikumi, kuru retrospekcija, diemžēl, iekavējusies).

Bet nu par visu pēc kārtas. Maija otrajā sestdienā LEL nodarbība izpalika, jo tieši tajā dienā Valmierā startēja Eiropas Pieccīņas pirmā disciplīna: Erudīcijas spēle “Tilts  Rīga – Ņujorka”. Sīkāka informācija par Eiropas Pieccīņu atrodama https://www.facebook.com/esmajalv/app/1561979360782709/

Erudīcijas spēlei pieteicās divas komandas, komplektētas pamatā no LEL biedriem: “Daugavas Lauvas” un “Piektais Elements”. Visai saspringtā cīņā “Daugavas Lauvas” izcīnīja uzvaru! Fotogrāfijas no erudīcijas spēles Valmierā redzamas sadaļā “LEL nodarbības/reportāžas”.

Jau nākamajā dienā, 15. maijā notika tradicionālais LEL komandu čempionāts, kas noslēdza kārtējo sezonu.

Kā pieklājas, vispirma tika sumināts 19. sezonas uzvarētājs Viktors Insbergs un labāko desmitnieks. Pie balvas tika arī sezonas labākā debitante Guna Švirberga.

Komandu čempionātam par labākās titulu sacentās sešas komandas, no tām Sfinksa (kapt.S.Vīnzarāja) un Province (V.Insbergs) izveidotas pirms drafta. Draftā kopvērtējuma līderi komplektēja šādas komandas: Kad sestdiena pienāk (L.Kriķīte), Relako (R.Benze), Pilnīgs sviests (O.Kaņepājs), Aj-aj-aj (K.Skrastiņš).

Pirmajās divās kārtās visas komandas atbildēja uz 20 + 20 jautājumiem. Rezultāti: Province 24=14+10, Kad sestdiena pienāk 23=10+13, Relako 22=11+11, Pilnīgs sviests 20=10+10, Sfinksa 17=9+8, Aj-aj-aj =5.
Četras labākās komandas duelējās par 3. un 1. vietu.
Par 1.vietu Province- Kad sestdiena pienāk 4:2 (distance 16 jaut.); Par 3.vietu Relako- Pilnīgs sviests 5:4 (distance 12 jaut.).

Apsveicam uzvarētājus! Fotomirkļus un pirmo divu kārtu jautājumus var apskatīt “LEL nodarbības/reportāžas”.

Ar to beidzās LEL sezona, bet ne prāta vingrinājumi. Jau nākošajā sestdienā, 21. maijā deviņas komandas, no tām divas LEL komandas, sacentās par Baltijas erudīcijas čempionāta ceļojošo kausu.

Sacensību formāts  - līdzīgs kā LEL komandu čempionātā, proti, pirmā atlases (rakstiskā kārta) kārta visiem vienāda, pēc tās cīņu turpina sešas labākās komandas. Pēc aptuveni četru stundām  Baltijas komandu čempionāta kausu atkārtoti ieguva Igaunijas komanda “MAKUSAKU”, kas finālā sīvā cīņā tikai ar viena punkta pārsvaru (15 : 14) pieveica otru spēcīgāko Igaunijas komandu “Tērbata”. Sveicam uzvarētājus!

Baltijas komandu erudīcijas čempionāta
REZULTĀTI

KOMANDA

VALSTS

VIETA

MAKUSAKU

ESTONIA

1.

TĒRBATA

IGAUNIJA

2.

PROVINCE

LATVIJA (LEL)

3.

INTELLECT - 2

LATVIJA (ZNATOKI)

4.

INTELLECT - 1

LATVIJA (ZNATOKI)

5.

RUBLA

IGAUNIJA

6.

FRIENDS OF THE QIUZ

IGAUNIJA

7.

SFINKSA

LATVIJA (LEL)

8.

PARNU ESTLAND

IGAUNIJA

9.

 

Komandu savstarpējo spēļu rezultāti: ceturtdaļfināls (sacentās trīs komandas) Tērbata 11; Intellect-1 9 un Rubla – 8 punkti.
Pusfināls I : Tērbata – Province 13 : 12.
Pusfināls II :Makusaku – Intelect – 2  12 : 8.
Spēle par 3. vietu: Province – Intellect -2 7 : 3.
Spēle par 1. vietu: Makusaku – Tērbata  15 : 14.

Ieskats Baltijas komandu erudīcijas čempionāta norisē (fotogrāfijas un vienas spēles jautājumi redzami “LEL nodarbības/reportāžas”).

Kritiski izvērtējot čempionāta norisi, jāatzīst nepilnības tā organizācijā, kādēļ nebija iespējams vairāku kārtu jautājumus vizualizēt, arī laika plānojums neizdevās kā iecerēts. No kļūmēm ne viens neesam pasargāti un ir svarīgi izdarīt pareizus secinājumus. Tomēr pasākums bija pulcējis kuplu komandu skaitu un cerams, ka šī tradīcija turpināsies arī nākamajā sezonā.

Un tā, 19. sezona noslēgusies, visiem LEL biedriem un atbalstītājiem vēlu jauku, piedzīvojumiem bagātu vasaru! Ceru, ka daudzi izmantos iespēju 4. jūnijā piedalīties pasaules erudīcijas čempionātā un atpūšoties raudzīsies pēc prāta asināšanas iespējām, “Mezgla” mīklas, komandu sacensības, viktorīnas, utt.

LEL prezidente Anita Zaļaiskalne.
      Atpakaļ