Forums

Atpakaļ

Latvijas izlases kandidātiNav aiz kalniem maijā paredzētais pirmais Baltijas komandu erudīcijas čempionāts (BQC), tāpēc aktuāls ir jautājums par Latvijas izlases (izlašu) sastāvu gaidāmajam pasākumam. Izteikšu savas subjektīvās domas par iespējamo izlašu sastāvu, personālijām un komandu komplektēšanas principiem.
Vērtēti tika ne tikai LEL biedri, bet arī tie cilvēki, kas nepiedalās LEL nodarbībās, bet piedalās citos līdzīgos erudīcijas pasākumos. Vērtēti netika iespējamie kandidāti U. Apsalons un V. Insbergs, kuri būs BQC tiesnešu brigādes sastāvā. Kandidātus vērtēju pēc viņu rezultātiem LEL nodarbībās, radiospēlē „Lieliskais piecinieks”, kā arī pasaules erudīcijas čempionātā (WQC) un t.s. Hot 100. LEL nodarbībās lielāku nozīmi piešķīru rezultātiem individuālajā čempionātā (tā formula ir praktiski tāda paša kā gaidāmajā BQC), kā arī uzdevumu un testu rezultātiem, minimālu vērību pievērsu rezultātiem krustvārdu mīklu minēšanā.
Kandidātus iedalīju trijās grupās.
Pirmajā grupā ieskaitu 100-procentīgus Latvijas 1. izlases kandidātus. Tie, manuprāt, ir divi: Rudolfs Benze un Jānis Barbans. Rudolfs ir pērnā gada individuālā čempionāta uzvarētājs un sezonas kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs. Šajā sezonā viņš individuālajā čempionātā ieguva 2. vietu, kopvērtējumā jau pēc 4. (!) kārtas de facto, pēc 5. (!) kārtas - de jure nodrošināja 1. vietu, tāpēc viņa vieta Latvijas pirmajā izlasē ir neapšaubāma! Jānis ir vairākkārtējs „Lieliskā piecinieka” un LEL individuālā čempionāta uzvarētājs, pārliecinoši labākā rezultāta (no Latvijas pārstāvjiem) īpašnieks 2013. gada WQC, pat pērnā gada Krustvārdu čempionāta pārliecinošs uzvarētājs. Kaut arī pēdējā laikā viņa rezultāti nav tik iespaidīgi, tomēr Jāņa vieta Latvijas 1. izlasē nav apstrīdama.
Otrajā grupā ir tie kandidāti, no kuriem jāizvēlas vēl divus 1. izlases dalībniekus, kā arī tie, kas būtu 2. izlases pamatsastāvā un iespējamās 3. izlases līderi. Otrās grupas sastāvs alfabētiskā secībā varētu būt šāds: J. Barons, O. Kaņepājs, L. Pavāre, G. Rasa, A. Rukšāns, K. Skrastiņš, A. Valters, P. Veidemanis, S. Vīnzarāja, A. Zaļaiskalne. Sīkāk raksturošu minētos kandidātus un viņu noderību Latvijas izlasēm.
Jānis, Kārlis un abi Ati ir spēkos diezgan līdzīgi ilggadēji LEL biedri, kuri ilgstoši rāda stabili augstus apmēram līdzīgus rezultātus LEL nodarbībās, tāpēc tos „sabāzu vienā maisā”. Žēl, ka neviens no viņiem nepiedalās citās erudīcijas sacensībās („Lieliskais piecinieks”, WQC, Hot100), tāpēc man grūti izvērtēt, kurš būtu noderīgāks un tieši kurai Latvijas izlases komandai. Ja tomēr būtu jāizvēlas kādam par labu no šī četrinieka, tad mans rangs būtu šāds: Atis Valters, tad Jānis Barons, tad Atis Rukšāns, tad Kārlis Skrastiņš.
Ojārs formāli ir tāda paša līmeņa kandidāts kā iepriekš minētā četrotne (skatīt sezonas kopvērtējumu rezultātus). Tomēr ir kāda būtiska atšķirība: Ojārs uzrāda ļoti labus rezultātus tieši „vajadzīgajās” jomās. Viņš ir šīs sezonas individuālā čempionāta uzvarētājs, gūst labus rezultātus WQC un Hot100, kā arī ir spēcīgs tādos rakstiskos konkursos, kuru tematika ir vistuvākā iespējamajai BQC tematikai. Ar to es domāju U. Apsalona konkursus par ASV un Vāciju, V. Insberga konkursu „Pārlidojot Eiropu”. Ojāram, manuprāt, jābūt 1. izlases rindās.
Lolita Pavāre noteikti lielākajai daļai LEL biedru ir svešs vārds, jo līdz šim nav piedalījusies mūsu pasākumos (ceru, ka nākotnē izdosies viņu „piedabūt” ierasties Meža ielā!). Uz šo rindu autoru Lolita atstāja lielu iespaidu šīs sezonas „Lieliskā piecinieka” finālā, kur viņa „izgrieza pogas” J. Barbanam un V. Insbergam un ierindojās 2. vietā, zaudējot tikai Anitai Zaļaiskalnei. Domāju, ka viņai vajadzētu atrasties vieta Latvijas 2. izlasē.
Gints ir šīs sezonas pārsteigums. Ja būtu jāpiešķir balvu par lielāko rezultātu progresu, tad Gints būtu neapšaubāms favorīts! Par to liecina 3. vieta individuālajā
čempionātā, „Lieliskā piecinieka” pusfināls. Ja līdz šim mēs Gintu pazinām tikai kā ekspertu ar sportu saistītos jautājumos, tad tagad viņš ir acīmredzami progresējis arī citās jomās. Tomēr ar to, manuprāt, ir par maz, lai pretendētu uz vietu ne tikai 1. izlasē, bet arī otrajā. Nākotnē, ņemot vērā Ginta relatīvi jaunos gadus un iespējamo turpmāko progresu – noteikti!
Pēteris, kurš beidzamos gados nepiedalās LEL „parastajās” nodarbībās, bija mūsu līgas neapšaubāms „pirmsturovska” ēras līderis. Kaut arī beidzamajos gados viņa rezultāti (individuālajā čempionātā, „Lieliskajā pieciniekā”) nav tik pārliecinoši kā pagājušajā desmitgadē, tomēr tie ir pietiekami augsti, lai Pēteris būtu stabils 2. izlases dalībnieks un 1. izlases rezervists.
Sibilla, acīmredzot aizņemtības dēļ, beidzamajā laikā ļoti reti apmeklē LEL nodarbības, tāpēc spriest par viņas tagadējo „sportisko formu” nevaru. Šīs neziņas dēļ nevaru viņu „ieskaitīt” 2. izlases rindās, 3. izlasē gan.
Anitu zināmā mērā var nosaukt par LEL nodarbību debitanti, jo beidzamos 5-6 gadus viņa mūsu organizācijā nodarbojās tikai ar organizatoriskiem jautājumiem, nepiedaloties nodarbībās kā dalībniece. Uz viņu lielā mērā var attiecināt to pašu, ko augstāk minēju par Ojāru: viņa ir ļoti „spēcīga” tieši tur, kur ļoti ātri „lampu drudža” apstākļos jāatrod pareizā atbilde. „Lieliskā piecinieka” vairākkārtējas uzvarētājas, tai skaitā šīssezonas, tituli to pierāda. To pierāda arī februāra treniņnodarbība, kur, pārsvarā pateicoties Anitai, „Krievijas” komanda gandrīz pārspēja favorīti Latvijas izlasi. Ir vēl kāds apstāklis. Domāju, ka katrā no iespējamajām Latvijas izlasēm jābūt vismaz vienai sievietei! Otrās planētas no Saules pārstāves noteikti paplašinās izlašu dalībnieku zināšanu tēmu loku, viņām ir savs domāšanas veids, kas var palīdzēt rast atbildes uz jautājumiem, viņas ar savu klātbūtni, iespējams, disciplinēs ceturtās planētas pārstāvjus! Anitai noteikti jābūt 1. izlases sastāvā.
Trešajā grupā ir tie kandidāti, kuri būtu iespējamās 3. izlases (vai tāda vajadzīga, tas ir cits jautājums) kandidāti. Trešajā grupā ieskaitu (alfabētiskā secībā): Līgu Kriķīti, Juri Krustiņu, Intu Krūzi, Agnesi Kursišu, Baibu Līviņu un Ievu Vasiļevsku. Sīkāk neiztirzāšu katru kandidātu, vien ceru uz viņu progresu nākotnē. Protams, reāli tas attiecas uz gados jaunākiem kandidātiem.
Zemāk doti iespējamo Latvijas izlašu sastāvi V. Insberga versijā. Uzsveru, ka tas ir mans personiskais ieskats. Jums, foruma lasītāji, noteikti ir savas versijas un argumenti, kurus varat izteikt forumā vai arī citos veidos. Ļoti lūdzu vienu otru pieminēto (vai nepieminēto) izlases kandidātu neapvainoties par iespējamo nepareizo vērtējumu. Šī raksta pamatmērķis bija: balstoties uz objektīviem rādītājiem, daudzu gadu pieredzi erudīcijas sacensību vadīšanā un personiskā dalībā šādās sacensībās, palīdzēt sastādīt pēc iespējas spēcīgākas Latvijas izlases komandas, lai godam nostartētu BQC!
Latvijas 1. izlase: Jānis Barbans, Rudolfs Benze, Ojārs Kaņepājs, Anita Zaļaiskalne, rezervists Pēteris Veidemanis.
Latvijas 2. izlase: Pēteris Veidemanis, Atis Valters, Jānis Barons, Lolita Pavāre, rezervists Atis Rukšāns.
Latvijas 3. izlase: Atis Rukšāns, Gints Rasa, Sibilla Vīnzarāja, Kārlis Skrastiņš, rezerviste Agnese Kursiša.

Viktors Insbergs


Rakstu ievietoja: Viktors Insbergs
     Komentēt ->
Maija
Datums: 2014-04-08

Kad īsti paredzēts maija pasākums? Sakarā ar valdības lēmumu 10. maijs ir darbdiena.

Anita
Datums: 2014-04-09

Varu informēt, ka LEL kārtējā nodarbība un sezonas noslēgums notiks 17. maijā, bet Baltijas čempionāts komandām - 24. maijā.Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA