Forums

Atpakaļ

LEL atklātais komandu čempionāts



Visu cieņu tiesnešu kolēģijai par ieguldīto milzīgo darbu čempionāta sagatavošanā,tomēr rezultāts nav gluži tāds kā bija gaidīts.Jo ne-LEL piedalījās ar izlases komandām,kamēr mūsu spicākie vīri bija izkaisīti pa vienam dažādās komandās,un iznākums nu ir tāds,kāds ir.
Turpmāk varbūt tomēr vajadzētu šos 2 pasākumus atdalīt un rīkot atsevišķi starptautiskos mačus,kuros startētu LEL izlases komandas,un atsevišķi LEL komandu čempionātu kā vecajos labajos laikos,lai LEL biedriem nebūtu jāaiziet garajās vasaras brīvdienās ar tādu sāji rūgtu sajūtu.
Inta Krūze.


Rakstu ievietoja: INTA
     Komentēt ->
Uldis
Datums: 2013-05-20

Iespējams, nākotnē labāk būs atdalīt LEL iekšējo komandu čempionātu un starptautisku sacensību. Taisnības pēc gan precizēju, bija ar viesiem neofic. vienošanās neveidot pirmo izlasi utt. Cik zinu, Znatoku komanda Xpromt ir komanda, kas tādā sastāvā arī piedalās viņu pamatsacensībās KaskadKur. Un igauņiem - iepr.jūnija rakstiskā pasaules čempionātā 100 punktu slieksni viņiem pārvarēja 7 cilvēki, no šiem 7 uz Rīgu atbrauca tikai biedrības prezidents. No tiem, kas atbrauca, iznāca viena komanda Tallinai un viena komanda pārējie, un es teiktu, ka abas ar līdzvērtīgu zināšanu bagāžu. Tātad galvenais moments paliek zināšanu uzkrāšana un spēja īstā brīdī īsto vārdu izvilkt no apcirkņiem.

Viktors
Datums: 2013-05-27

Intas kundzes paskumjais rakstiņš, kā arī Ulda sekojošā replika par komandu čempionātu, rosina arī mani izteikt savas domas par doto jautājumu.
Sākšu ar vēsturi. Komandu čempionāts sākotnēji tika iecerēts un daudzus gadus rīkots kā neoficiāls LEL pasākums. Pat tā nosaukumā un nolikumos bija vārds "neoficiālais". Tam bija vairāk izklaidējošs raksturs, sevišķi pēc tam, kad tā rīkošanas laikus pārcēla no sezonas vidus uz maiju, lai LEL noslēguma pasākumā tiktu ne tikai ēsts, dzerts un apsveikts, bet būtu arī kāda saistoša garīga rakstura nodarbība. Šogad tas pārvērtās no LEL iekšējā pusnopietnā pasākuma par ļoti nopietnu starptautisku pasākumu. Sanāca tā, ka pie mums atbrauca jau nokomplektētas komandas, iespējams, jau iepriekš "satrenējušas" komandas darbību. Savukārt, mūsu komandas tika veidotas pēc tradicionālā "pēdējā brīža" drafta principa ar tā mīnusiem tāda veida sacensībām. Rezultātā mūsu komandas nebija nopietnas pretinieces atbraucējiem. Taisnības labad jāsaka, ka arī speciāli sastādīta iespējami stiprākā LEL komanda varētu pretendēt maksimāli uz 3. vietu. Diemžēl, mūsu līmenis stipri atpaliek no igauņu līmeņa, mazāk stipri - no vietējo krievu līmeņa. Tās nav manas iedomas, to parāda pēdējo gadu rezultāti WQC, to parāda 11. maija pasākums. Kāpēc tā, tas ir atsevišķs jautājums.
Tagad par galveno.
Ar abām rokām atbalstu Intas kundzes un Ulda izteikto ideju par atsevišķa starptautiska komandu erudīcijas čempionāta rīkošanu. Mēs (LEL) pirmie 1997. gadā sarīkojām pirmo Vislatvijas klātienes erudīcijas pasākumu, 1998. gadā - pirmo krustvārdu čempionātu, 2001. gadā - pirmo komandu čempionātu, 2009. gadā - pirmo individuālo čempionātu, 2013. gadā - pirmo eksperimentālo neoficiālo reģionālo komandu čempionātu. Kāpēc gan Latvijas Erudītu līga neierosinātu un pirmā 2014. gadā (varbūt jau 2013. gadā) nesarīkotu pirmo oficiālo Baltijas komandu čempionātu? Turpinājums nākamajā komentārā...

Viktors
Datums: 2013-05-27

Gribu tēžu veidā izteikt savas domas par iespējamā Baltijas komandu erudīcijas čempionāta (iespējamā angliskā abreviatūra BTQC - Baltic Team Quizzing Championship) iespējamajiem sarīkošanas principiem un nolikumu.
1. NOSAUKUMS. Iespējams augstākminētais, iespējams "piekabināt" vārdu atklātais (ja piedalīsies Ārpusbaltijas valstu komandas), iespējams kāds īpašs vienvārda vai divvārdu nosaukums.
2.RĪKOTĀJI 1) atsevišķas valsts erudītu organizācija, piemēram, LEL.
2) starptautiska rīcības komiteja, kurā būtu pārstāvji no katras valsts.
3. NORISES VIETA. To izvēlas rīkotāji pēc saviem ieskatiem: droši vien valstu galvaspilsētās vai kāda citā lielā pilsētā. Man pievilcīga šķiet doma kā norises vietu vismaz vienreiz izvēlēties Valgu (Valku) - gan ģeogrāfiskā stāvokļa
dēļ (pusceļā starp Rīgu un Tallinu), gan ērtās vilcienu satiksmes dēļ (paskatieties internetā vilcienu Rīga-Valga un Valga-Rīga kustības laikus!) Arī no Tallinas uz Valgu ir laiku ziņā parocīga satiksme. Cita lieta ir vietējie apstākļi, kuri ir jāizpēta.
4. LAIKS. Vienreiz gadā plkst. 11. Kādos mēnešos un datumos (sestdienās) - par to vajag diskutēt un vienoties. Negribētos, lai pasākums notiktu mēneša otrajā sestdienā, ja vien mēs neizlemjam šim komandu čempionātam ziedot kādas LEL nodarbības laikus.
5. KOMANDU FORMĒŠANA. Komandu formēšanas principi ir katras valsts un to pārstāvošo organizāciju iekšējā lieta. Mans priekšlikums LEL komandu formēšanā: viena maksimāli "stiprākā" komanda un citas komandas. "Stiprākās" komandas formēšanā vajadzētu izmantot "brīvprātīgi-piespiedu kārtas" principu. Tajā būtu savākti visi iespējami labākie "kadri" gan no LEL biedriem, gan nebiedriem, pie tam ņemot vērā ne tikai rezultātus erudīcijas sacensībās, bet arī spēju strādāt komandā u.c. faktorus. Manā subjektīvā skatījumā iespējami labākā komanda dotajā laika periodā ir: J.B., P.V., A.Z. un A.V. (mēģiniet atšifrēt, tas nav grūti!). Pārējās komandas tiek veidotas uz "brīvprātīgi-rekomendējošiem" un pilnības brīvprātības principu pamatiem.
6. KOMANDAS SASTĀVS. Komandas dalībnieku skaits, ko vajadzētu ierakstīt nolikumā, - 4. Tas jau ir pārbaudīts daudzu gadu praksē Eiropas komandu čempionātos. Mazāk varētu būt (3 vai 2 (?), bet ne viens, jo viens cilvēks nav komanda), vairāk- nē.
7. KOMANDU SKAITS un PIETEIKŠANĀS. Nekādiem ierobežojumiem komandu skaitam nevajadzētu būt, domāju, ka tas nebūs aktuāls jautājums. Obligāti būtu vajadzīga iepriekšēja, stipri savlaicīga pieteikšanās, lai tiesneši un organizatori zinātu ar ko rēķināties izvēloties konkursa formulu (finālā 6, 8, 12 komandas u.c.varianti), kā arī citos jautājumos (telpas, uzdevumu eksemplāru skaits utt.). Protams, sacensībām jāpielaiž arī vēlāk pieteikušās komandas, tikai ar ievērojami lielāku dalības maksu.
8. DALĪBAS MAKSA. Saprātīga. Tā atkarīga arī no tādas nemazsvarīgas lietas kā (skat. zemāk)
9. SPONSORI. Jācer, ka igauņiem, krieviem vai iespējamajiem lietuviešiem sponsoru piesaistīšanā veiksies labāk nekā mums. Protams, var iztikt ar dalības maksām un entuziasmu, tomēr lieka naudiņa diez vai varētu nākt par ļaunu.
10. VALODA. 11. maija pasākumā liekas tika izmēģināts optimālais variants: rakstiskajās priekšsacīkstēs - dzimtā valoda, fināla darba valoda - krievu (protams, kā palīgvalodas finālā var un vajag izmantot pārējās turnīra apritē esošās valodas). Ja čempionāts nākotne būs atklātais, tad: a) uz austrumiem atklātais (Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas vai citu NVS valstu komandas) - pamatvaloda krievu; b) uz rietumiem atklātais (Polija, Zviedrija u.c.) - pamatvaloda angļu.
11. ČEMPIONĀTA NORISE ĪSUMĀ. Diez vai vajadzētu mainīt laika gaitu izturējušo formulu: rakstiskās priekšsacīkstes, tad labākās komandas tiekas izslēgšanas sacensībās. Tikai jābūt saprātīgai attiecībai starp tālāk tikušo un netikušo komandu skaitu. Nav labi, kā bija 11. maijā, kad no 13 komandām finālā tika tikai 6.

Iespējams, ka kaut kas augstāk rakstītajā ir strīdīgs, nav pieminēta viena otra svarīga lieta. Galvenais - lai minētā ideja nepaliktu tikai runu un rakstu līmenī, lai šī svarīgā lieta tiktu ieviesta dzīvē, pie tam ar LEL kā galveno idejas virzītājspēku! Galvenajiem virzītājspēkiem mūsu organizācijā vajadzētu būt Anitai un Uldim. Viņi jau daudz ko izdarījuši šajā starptautisko sakaru jomā, viņiem tas patīk un izdodas. Lai izdodas arī turpmāk. Mēs pārējie palīdzēsim!
Ar cieņu, Viktors I.

Anita
Datums: 2013-05-27

Paldies Viktoram par izsmeļošo komentāru!
Aicinu arī citus LEL biedrus forumā vai e-pasta formā izteikt savus priekšlikumus par erudīcijas pasākumu Baltijas līmenī. Vēl labāk būtu, ja tiktu izteikti arī konkrēti piedāvājumi.
Komentējot Viktora rakstīto par lielo komandu "atbirumu" pirmajā kārtā, gribu atzimēt, ka tas tika darīts , galvenokārt, laika ierobežojuma dēļ. No LEL dueļu sacensību pieredzes zināms, ka šādas sacensības paņem ilgu laiku. Ja vēlamies organizēt dueļus ar 8,10 vai 12 komandām, tas var ievilkties līdz vēlam vakaram. Otra alternatīva - pasākumu organizēt divu dienu garumā (tas gan uzreiz prasa papildus laika un naudas resursus).
Vēlreiz ar foruma starpniecību uzaicinu visus interesentus piedalīties WQC 2013, kas notiks 1. jūnijā.
Anita Zaļaiskalne.

Inta
Datums: 2013-05-29

Varu tikai apbrīnot Viktora spēju tik aši nodibināt dzīvotspējīgu organizāciju.Viss tik loģiski!Vienīgi gribas mazliet piebremzēt p.10 domu lidojumu un palikt pie Baltijas reģiona dēļ sekojošiem apsvērumiem:
1)pārāk plaša ģeogrāfiskā izplatība izskatīsies kā WQC dublēšana
2)paplašinātais variants varētu būt diezgan smagi pavelkams gan organizatoriski,gan finansiāli (dalībnieku savākšana,uzņemšana,izmitināšana,tulkojumi utt)
Un vēl-apsveru iespēju vērsties ECT un pieprasīt 5000 euro morālo kompensāciju par diskrimināciju,jo atšķirībā no pārējiem šeit manam vārdam kabina klāt kaut kādu kundzi.
Ar cieņu-Inta.

Viktors I.
Datums: 2013-05-30

Ar klusām šausmām izlasīju Intas kundzes 29. maija vēstījumu.5000 Eiropas rubļu plus tiesas izdevumi (advokāts, kancelejas izdevumi utt.)varētu novest pie fiziskās personas "Viktors Insbergs" bankrota. Tomēr esmu optimists un ceru, ka Strasbūra mani attaisnos. Diemžēl, nekādi nespēju pārkāpt vecmodīgo uzskatu barjerai un Intas kundzi saukt pārāk vienkāršoti.
Starp citu, ir iespējami alternatīvi varianti: biedrene, pilsone, madāma, gaspaža, cienītā, augsti godājamā, misis, pane utt.
Ar cieņu, Viktors I.

Inta
Datums: 2013-05-31

Es gan ceru, ka neattaisnos,jo runa taču ir par DISKRIMINĀCIJU (skatīt svešvārdu vārdnīcu),un uz to Eiropā skatās nopietni.Līdz ECT sprieduma saņemšanai no piedāvātajiem variantiem izvēlos "pilsone",un ar to šo minidiskusiju beidzam.
Forumam pieteiktā tēma galu galā ir par LEL atklāto komandu čempionātu.
Ar cieņu-Inta.

Jānis B.
Datums: 2013-11-06

Sveiciens!
Nebiju ieskatījies forumā, izlasīju šo diskusiju tikai tagad.
Pāris domu par maija sacīksti.
Domāju, ka rezultāts ir likumsakarīgs. Galvenokārt tāpēc, ka komandu sacensības ir pilnīgi atšķirīga disciplīna, kurā mēs neesam trenējušies. LEL darbība pamatā vērsta uz individuālo erudīciju. Tāpēc, pēkšņi saliekot komandā vairākus erudītus, rezultāts ir mazāks par visu saskaitāmo summu. Turpretī satrenētas komandas, domāju, var dabūt kopsummu lielāku par visu atsevišķo saskaitāmo summu. Tur jau vajadzētu veidoties tādai kā prāta vētrai, kad cits citu stimulē. Te vēl var daudz runāt par lomu sadalījumu komandā, kapteiņa nozīmi utt. Cik zinu, kā darbojas "znatoki", tas jau tuvojas profesionālai darbībai - viņi spēlē vismaz reizi nedēļā.
Tāpēc, ja gribam kaut cik līdzvērtīgi konkurēt, pie tā ir apzināti jāstrādā. Vai mēs esam tam gatavi?
Ar cieņu
Jānis



Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA