Rezultātu arhīvs

LEL 2012./13 sezonas NOLIKUMS
skatīt šeit ... /Word fails /

LEL 2011./2012.gada sezonas komandu čempionāta NOLIKUMS
skatīt šeit ... /Word fails /

SEZONAS  KOPVĒRTĒJUMS 2007./2008.gads

lejuplādēt šeit ... /Word fails /

Rezultāti 2009.gads – 2008.rudens
lejuplādēt šeit ...
/Word fails /

LEL  2010/2011  SEZONAS  REZULTĀTI
lejuplādēt šeit ...
/Word fails /

Sezonas 2009/10  kopvērtējums
lejuplādēt šeit ...
/Word fails /

LATVIJAS ERUDĪTU LĪGAS 2011./2012.gada sezonas NOLIKUMS
skatīt šeit ... /Word fails /

PIELIKUMS - SACENSĪBU NORISE
LEL 2011./12. gada sezonai

Erudītu līgas galvenā darbības forma ir klātienes rakstiskas sacensības reizi mēnesī, mēneša otrajās sestdienās.
 Sacensībā tiek uzdotas gan 2-3 krustvārdu mīklas, gan 2-3 testi vai tamlīdzīgi uzdevumi, kur panākums balstās uz vispusīgām konkrētām zināšanām (daiļrunība vai asprātība pielietojamas reti). Risināšana notiek bez informatīviem palīglīdzekļiem ar laika limitu, piemēram,30 min.uz mīklu.
Uzdevumi netiek izsniegti visi reizē, tomēr pēdējos gados žūrija cenšas dalīt pa 2 uzd. kopā.
 Ja dalībnieks nodod risinājumu ātrāk, tas neietekmē sacensības galveno vērtējumu ; dažreiz gan tiek uzsauktas speciālbalvas pirmajam sekmīgajam risinātājam. Krustvārdu mīklas ieteicams aizpildīt ar zīmuli un labot ar dzēšgumiju.
 Tiesnesis patur tiesības ļoti slikti salasāmu vārdu skaitīt par kļūdainu. Reti, bet vispār iespējami uzdevumi, kur informācija jāuztver ar dzirdi.
Katrs risinājums tiek novērtēts punktos, pie tam iegājies testu atbildes vērtēt pēc pozitīvā principa = katra sekmīga atbilde dod kautcik punktu, nesekmīga – nulli.
 Toties krustvārdu mīklas vērtē pēc perfektā principa – par perfektu atrisinājumu izziņots kautcik punktu, par katru neierakstītu vai kļūdainu atvelk pa punktam. Piemēram, mīklā jāatmin 40 vārdi, bet par mīklu izsludina 20 punktus – tad dalībniekam, kam 15 pareizi vārdi un 25 kļūdas, šī mīkla tiek novērtēts ar nulli.
Krustvārdu mīklās nav pieņemti kompromisa puspunkti, tiesnesis izšķiras par 0vai1, un trūkstoša vai lieka garumzīme arī var pacelties kļūdas statusā – izņēmums varētu būt retākos svešvārdos.
Testos – pēc sastādītāja ieskatiem, var parādīties punktu daļskaitļi.
 Kārtējās sacensībās rezultāti parādās atklātībā pēc dažām vai vairākām dienām, un laureātu apbalvošana notiek nākamā mēneša nodarbībā. Pie vienādas visu uzdevumu punktu kopsummas augstāka vieta pienākas dalībniekam, kam labāks rezultāts uzdevumā, par kura pareizu atrisinājumu paredzēts vairāk punktu (pēc idejas- grūtākā uzdevumā).
 Sacensības sākums plkst.11, ilgums ~3st., tas pieņemami arī lielai daļai ārpus Rīgas dzīvojošiem erudītiem. Pēc risināšanas vai starplaikā, nereti nodarbība ietver arī 30min. izglītojošu lekciju par visdažādākām tēmām.
Nodarbību gads jeb sezona sākas septembrī un turpinās līdz maijam.
 Paredzēts arī sezonas kopvērtējums, kurā uz uzvaru var pretendēt arī tad, ja nepiedalās dažās kārtās. Kopvērtējuma ieskaitei kārtas uzvarētāja rezultātu pieņem par 100 procentpunktiem, pārējo konkursantu sniegumu šajā kārtā novērtē ar proporcionālu skaitli, ar precizitāti līdz desmitdaļām vai simtdaļām.
Citā sacensību kārtā simtnieku piešķir šīs kārtas uzvarētājam, utt. Sezonas sākumā nosaka, cik kārtas ietilps kopvērtējumā, piemēram, 5no7, tad sezonas beigās katram dalībniekam summē 5 labākos procentpunktus.

Īpašs stils piemīt sacensībai janvārī (individuālais čempionāts - mutiski dueļi), martā (krustvārdu mīklu čempionāts, uz to sabrauc daudz vairāk konkursantu) un maijā (komandu čempionāts).
 Ārpus līgas oficiālā vērtējuma pasaules čempionāts (240-jaut. maratons) jūnija pirmajā sestdienā.
 Par notikušām sacensībām (gan iespaidi, gan rezultāti) un tuvāko gaidāmo var palasīt Līgas lapā. Erudītu līgas sacensības iznāk labs rūdījums TV spēlēm un citiem erudītu konkursiem.

LEL galvenais tiesnesis: Uldis Apsalons