Aktualitātes

86410

Pasaules čempionāts erudīcijā (WQC 2018): Latvijas sektors
05.06.2018


Jūnija pirmajā sestdienā, šogad 2.jūnijā, norisinājās ikgadējais rakstiskais pasaules čempionāts erudīcijā (WQC) 240 jautājumu apjomā. Latvijas erudīti uz šo konkursu sapulcējās Transporta un sakaru institūtā ar Rīgas Domes atbalstu. Skaitot kopā latviski un krieviski rakstošos, ieradās 41 dalībnieks. Pasaulē pēc WQC organizētāju datiem – 2746 dalībnieki.

Pasākumu droši vadīja Anita Zaļaiskalne (LEL) un Marina un Vadims Jermaki (Znatoku klubs).  Oļegas Volkovas ieradās uz konkursu no Lietuvas, pie tam viņam izdevās sasniegt vislabāko rezultātu 91 punktu un aizvest līdzi konkursa medaļu. Oļega rezultātu ar uzviju kompensēja, var teikt, uzlaboja Latvijas tēlu pasaules sarakstā, Lielbritānijā studējošais rīdzinieks Vitālijs Brejevs, kurš sniedza 96 pareizas atbildes (pasaules vērtējumā viņš 260.vietā) LEL iekšējā konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Rudolfs Benze (pasaulē -555. vieta).

Par čempionu tiks kronēts anglis Olavs Bjortomts ar 164 punktiem (atmesti 17), kas divas reizes jau sasniedzis pasaules čempiona titulu. Divi laureāti Stīvens Perijs un Pats Gibsons sasnieguši 159. Par līdz šim nebijušu augsto 4.vietu var priecāties igauņu erudīts Igors Habals.

Visu dalībnieku precizētie rezultāti redzami https://www.worldquizzingchampionships.com/results/ 

Uldis Apsalons 
      Atpakaļ